Wpływ preejakulatu na życie seksualne

Mam 20 lat i zawsze na samym początku wzwodu z członka wypływa mi preejakulat mam pytanko czy to normalne ? czy zawsze muszę zakładac prezerwatywę w czasie stosunku ? i czy preejakulat przechodzi z czasem, wiekiem i wgl ? :)

Dzień dobry.

Wypływający podczas podniecenia i wzwodu preejakulat jest objawem zdrowia, nie choroby. Nie ma więc żadnych powodów, by się martwić. Taka już męska natura.
Warto jednak pamiętać, że w preejakulacie mogą znajdować się plemniki, więc zabezpieczenie się poprzez założenie prezerwatywy wydaje się nieodzowne.

Pozdrawiam.

Preejakulat jest fizjologią.
Decyzja o prezerwatywie należy do Pana, nic Pan nie musi...
Kontakt jednak powinien być zabezpieczony antykoncepcyjnie i partnerzy zdrowi...
Prezerwatywa ogranicza ryzyko transmisji infekcji.
Preejakulat zwykle w późniejszym wieku jest mniej obfity, choć bywa różnie...
Pozdrawiam. JW, Poznań.