Wpływ preparatów na działanie tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, zwracam się do Państwa z pytaniem, czy następujące preparaty: elugel (zawierający chlorhexydynę) stosowany miejscowo na dziąsła, protopic stosowany miejscowo na skórę, borasol stosowany miejscowo na skórę oraz aerozol Otrivin Allergy stosowany na błonę śluzową nosa , klarin perfekt (z luteiną) oraz płyn do płukania jamy ustnej dentosept mają jakiś wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych? Czy maść Mupirox ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o ochronę w tej sytuacji.