Wpływ preparatów witaminowych na wynik badań tarczycy

Witam. W tygodniu idę na badanie tarczycy tsh3,ft3,ft,4,kortyzol. Aktualnie zażywam preparaty witaminowe i czy muszę je odstawić kilka dni przed badaniem czy nie ?. Niema to wpływu na dane badania ?. Oczywiście rano w dzień badania będę na czczo.

Witam Pana,

Jeśli odżywia się Pan racjonalnie i regularnie spożywa Pan posiłki, to nie ma potrzeby suplementacji preparatami witaminowo-mineralnymi. Chyba, że ma Pan zaburzenia wchłaniania, złą dietę, ciężko Pan trenuje ma Pan i objawy kliniczne niedoborów witaminowo-mineralnych, to wtedy jest sens suplementacji.. Przed badaniem sugerowałbym na jakieś 5 dni odstawienie preparatów i wprowadzenie racjonalnej diety. Wyniki będą wtedy bardziej miarodajne.Proszę przed badaniem być min. 8 h na czczo i porządnie się wyspać,

Pozrdawiam serdecznie.

Marek Derkacz