Wpływ przyjaźni na poczucie bezpieczeństwa

Na jakich zasadach opiera się przyjaźń? Wiem, że nie jest ona psychoterapią! Bardzo długo nie mogłam znaleźć przyjaciela, co bardzo mnie poraniło! Właśnie teną brak przyjaźni spowodował brak poczucia bezpieczeństwa! Rodzice nie zadbali bym miała przyjaciół! Dopiero teraz, po latach mam jedną wierną osobę! Przez brak wcześniejszych przyjażni czuję się rozchwiana emocjonalnie! Problemy nawarstwiały się latami! Co robić?

Może warto wybrać się na trening interpersonalny, na którym można nauczyć się wielu przydatnych umiejętności i dowiedzieć czegoś o sobie? Jeśli owo rozchwianie będzie się utrzymywać warto skorzystać z pomocy psychologa.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza