Wpływ przyjmowania sterydów na hormony płciowe

Czy to, że w wieku 6 lat dostawałem duże dawki sterydów (ok 2 miesiące w szpitalu) mogło wpłynąć na nieprawidłowy rozwój gustu seksualnego? Podobają mi się grube kobiety z czym walczę i próbuję dojść do przyczyny i ta wydaje się logiczna bo sterydy są odpowiedzialne za hormony płciowe. Czy mogę mieć przez to zaburzenia poznawcze takie jak upośledzenie orientacji w terenie i problemy ze strukturą języka? Czytam o mózgu i mój pracuje bardziej jak dziecięcy lub kobiecy tylko dużo racjonalniejszy.

Witaj,
upodobanie do grubych kobiet jest najczęściej podświadomym powtarzaniem roli małego dziecka,które wtula się z rozkoszą w ciepłe fałdki na mamy brzuchu,bo jest mu tam mięciutko i wygodnie. Tak więc,,jest w tym,co piszesz,dużo sygnałów,że nie sterydy,ale zatrzymanie się na zachowaniach/ i potrzebach/ dziecięcych stanowi problem,z którym trzeba się uporać.Dorosły człowiek ma przecież wiedzę,że otyłość jest niezdrowa,nie służy ani sprawności fizycznej,ani psychicznej a wręcz spowalnia te reakcje.Proponuję nawiązać kontakt z terapeutą i zamiast wiązać się z kobietami ,które będą Ci musiały matkować,popracować nad niedokończonym dzieciństwem przy pomocy fachowca a dopiero potem ,w sposób dojrzały związać się z równie dojrzałą kobietą.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.

Witam Pana
Jeżeli w wieku 6 lat przyjmował Pan duże dawki sterydów przez dwa miesiące, to nie mogło to wpłynąć na Pana gust seksualny. Po prostu podobają się Panu grube kobiety i to one są dla Pana atrakcyjne seksualnie. Za funkcjonowanie organizmu odpowiada kilkanaście hormonów, jeżeli ma Pan wątpliwości czy ma Pan je w odpowiednich ilościach to mógłby pomóc endokrynolog. Czytam że jest Pan ciekawy siebie, swojego funkcjonowania, chciałby Pan bardziej dookreślić swój gust itd, zapraszam na psychoterapię, na której mógłby Pan popracować nad tym.
Anna Suligowska