Wpływ środków przeciwbólowych na organizm

Jaki wpływ mają tak naprawdę środki przeciwbólowe na nasz organizm? Czy to prawda, że te, które zawierają ibuprofen są szczególnie niebezpieczne?

Witam! Żadne leki, również te przeciwbólowe nie pozostają bez wpływu na nasz organizm. Szczególnie niekorzystne jest ich przyjmowanie przewlekłe oraz w maksymalnych (i większych) niż zalecane przez producentów dawkach. Jeśli chodzi o preparatu zawierające ibuprom to mogą powodować one zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody, bóle głowy, zaostrzenia astmy oraz uszkodzenie przewodu pokarmowego i wątroby. Podkreślam jednak, że tego typu powikłania zdarzają się zazwyczaj przy przewlekłym stosowaniu tych preparatów w wysokich dawkach.

Warto dodać, że spożywanie alkoholu w połączeniu z lekami przeciwbółowymi/przeciwzapalnymi jest szczególnie niebezpieczne.
Dotyczy to także paracetamolu (APAP), który jest reklamowany w TV jako preparat bezpieczny. Z alkoholem staje się groźny, zwłaszcza dla wątroby.
Pozdrawiam.