Wpływ stresu na poziom prolaktyny

Zrobiłam badania PRL oraz test MTC. Na początku PRL wyniosła 13,6 ng/ml, a po przyjęciu MTC po 1 godzinie była już na poziomie 136,2 ng/ml. Dodam, że byłam zdenerwowana przed ponownym pobraniem krwi. Czy moje zdenerwowanie mogło wpłynąć na aż takie podwyższenie PLR?

Witaj !
Z tego co opisujesz jesteś osobą , która reaguje stresem na sytuacje związane z badaniami lub tzw. problemem " białego fartucha". Jeśli tak jest, a prześledziłaś to już wcześniej i doświadczyłaś tego kilka razy to stres może powodować u Ciebie rożne anomalie , natomiast tak WYSOKI POZIOM TO ALBO POMYŁKA , albo należałoby powtórzyć twoje wyniki. Natomiast, pozbycie się lęku przed badaniami to druga sprawa, warta omówienia z psychologiem. Pozdrawiam