Wpływ szczepień przeciwko zapaleniu wątroby typu A i B a dodatni wynik badania HBS

Witam. Niedawno rozpocząłem szczepienia przeciwko zapaleniu wątroby typu A i B. Robię to w trynie przyspieszonym: 3 dawki w 3 tygodnie. Po dwóch tygodniach od 1 dawki (w sumie po 2 dawkach) robiłem profilaktyczne badanie krwi również na HBS. Otrzymałem wynik dodatni. Czy mogę interpretować ten wynik jako fałszywy, bo wykonany w okresie cyklu szczepień? I jaki wpływ mają szczepienia na dokładność wyniku?

Małgorzata Panek

Nie wiem czy chodzi o antygen HbS czy o przeciwciała antyHbS .Proszę wraz z wynikiem badania udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam