Wpływ tabletek wczesnoporonnych na poziom prolaktyny

Witam, jaki wpływ ma nadużywanie tabletek wczesnopronnych gravistat 250 na poziom prolaktyny? tzn. obniży, czy podwyższy poziom prolaktyny? w jakiej relacji jest poziom prolaktyny do poziomu dopaminy? tzn. wprost proporcjonalny, odwrotnie proporcjonalny?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przy prawidłowym stosowaniu nie ma udowodnionego negatywnego wpływu na prolaktyny tego preparatu. Przy nadużywaniu moga wystąpić obie reakcje, zarówno regulacja pozytywna jak i negatywna. Natomiast dopamina hamuje wydzielanie prolaktyny wiec czym więcej dopaminy to mniej prolaktyny. Pozdrawiam