Wpływ Tetralysalu na zmiany ropne

Witam. Od 2 miesięcy na czole zaczęły mi się pojawiać bardzo intensywnie zmiany ropne(cysty), od prawie 3 tygodni stosuje tetralysal. Zdecydowałem się zrobić badanie mikrobiologiczne-wymaz z gardła(podczas kuracji antybiotykowej) i wyszło: streptococcus alfa-hemolitic, kolonia: bardzo liczna. Po 3 tygodniach poprawa jest prawie niezuważalna. Czy powinienem zmienić leczenie, biorąc pod uwagę wyniki posiewu wymazu z gardła? Czy ta bakteria może mieć wpływ decydujący na trądzik?

Wynik wymazu z gardła nie ma wpływu na leczenie trądzika. Tetralysal nie załatwia wszystkich spraw, tylko leczy trądzik. Proszę spokojnie kontynuować.