Wpływ wyników hormonalnych na starania zajścia w ciążę

Witam. Mam androstendion 4.10 przy normie w wiekun18_53 lat _ 0.75_3.89ng/ml poza tym poziom androsrendionu ma swój rytm dobowy , ulega również wachaniom miesięcznym osiągając wysoki poziom w środku cyklu. 17-hydroksyprogesteron mam 2.25 przy normach : faza follikularna : 0.2-1.3ng/ml f aza lutealna : 1.0-4.5 ng/ml, po menopauzie: 0.2-0.9 ng/ml. Jak te wyniki mają wpkyw na moje starania zajścia w ciazę

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podała Pani w jakiej fazie cyklu wykonała Pani badanie dlatego trudno ustosunkować się do wyników. Proszę skonsultować wyniki z ginekologiem, który ustosunkuje je do badania klinicznego.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Są to wyniki, które bez leczenia hormonalnego mogą utrudniać zajście w ciążę i powodować zaburzenia owulacji, dlatego sugeruję kontakt z endokrynologiem.