Wpływ znieczulanie podczas zabiegów stomatologicznych na organizm

Mam pytanie do stomatologa: czy to prawda, że znieczulenie ba bardzo szkodliwy wpływ na cały nasz organizm?

U takich pacjentów należy dobrać znieczulenie bez tzw. adrenaliny, która może wywoływać wzrost ciśnienia krwi.

Znieczulenie nie działa negatywnie na organizm, chyba że jest podawane w nadmiarze. Przedawkować znieczulenie jest jednak bardzo ciężko. Musiałaby Pani mieć podane co najmniej kilkanaście ampułek w ciągu doby.