Wpływ znieczulenia na rozwój mowy u dziecka

Witam bardzo martwię o mowę swojego syna. Ma 3,5 lat i mówi nie wiele słów. Buzia wprawdzie mu się nie zamyka ale większość słów jest w "jego języku" Jak miał dwa latka musiał przejść zabieg do którego był znieszczulony. Czy to mogło wpłynąć na jego mowę?? Przed pójściem do szpitala syn zaczynał już dość ładnie powtarzać słowa jednak później całkowicie się zablokował. Z góry dziękuję za poradę

Witam

Owszem, trudne przeżycia mogą wpłynąć na mowę dziecka jednak w wieku 3,5 syn powinien już posługiwać się zdaniami. Należy koniecznie skontaktować się z logopeda który poprowadzi terapię a także oceni ogólny rozwój dziecka. Nie należy zwlekać ponieważ brak mowy może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie synka.
Braki można nadrobić, jednak konieczna jest systematyczna praca.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl