Wprowadzanie nowych produktów do diety mamy karmiącej

Witam, żona karmi piersią naszego półtora tygodniowego syna. Pilnuje diety, ale powoli chcemy próbować rożnych produktów. Jak długo po zjedzeniu posiłku, pokarmu jest on przetwarzany? Chcemy wiedzieć czy może synkowi nie odpowiadać dzisiejszy obiad, śniadanie, a może wczorajsza kolacja?

Nie wiemy jakie produkty mają Państwo zamiar wprowadzić do diety, natomiast zalecamy wstrzymanie się od tej decyzji jeszcze minimum 2-3 miesiące. Wykluczenia nie są tutaj przypadkowe i mają swoje określone zadanie. Z diety kobie karmiących wyklucza się przede wszystkim produkty silnie alergizujące, wzdymające, ciężkostrawne. Ważnym jest, aby wybierać produkty jak najbardziej naturalne, najmniej przetworzone, bez zbędnych dodatków chemicznych czy substancji słodzących. Czas, kiedy pokarm matki trafia do mleka zależy od rodzaju spożywanych produktów oraz indywidualnych możliwości trawiennych. Najczęściej jest to okres mniej więcej 3-4 godzin. Zalecamy wprowadzanie niewielkiej ilości tylko jednego pokarmu i baczną obserwację reakcji dziecka (wystąpienie kolek, wzdęty brzuszek, biegunki, zaparcia) przez okres 1-2 dni. Można prowadzić dzienniczek, w którym będą Państwo zapisywać na jakie produkty dziecko reaguje nieprawidłowo.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444