Wprowadzanie warzyw do menu karmiącej mamy

Mój syn ma skonczone 4 miesiące,czy moge wprowadzic do swojego menu fasole czerwoną konserwowa,zaznaczam ze jem prawie wszystko i małemu nic nie dolega

Dzień dobry,

Fasola jest dość zdrowym warzywem, jednakże ciężko strawnym.
W związku z tym ze wiele pokarmów już Pani je mimo karmienia piersią można próbować wprowadzić do swojej diety fasolę i inne strączkowe np. cieciorka (z soją ze względu na fitoestrogeny bym się wstrzymała) w małych ilościach. Jednakże nalezy zaobserwować malucha, czy nie ma kolki, bólu brzuszka.
Przypominam, że zdrowsze są warzywa po obróbce termicznej niż poddane konserwowaniu.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek