Wprowadzenie do diety dziecka kiełków lucerny, amarantusa, pestek dyni, chlorelli i spiruliny

Witam, Chciałabym się dowiedzieć, kiedy można wprowadzić do diety dziecka kiełki lucerny, amarantusa, pestki słonecznika i dyni, chlorelle i spirulinę. Pozdrawiam

Witam, kiełki proszę wprowadzić od 12 miesiąca życia dziecka.
Pestki dyni oraz słonecznika zaleca od 9 miesiąca.
Spirulinę proszę podawać od 10 miesiąca życia a dokładniej od momentu kiedy dziecko schodzi z posiłków mlecznych.

Pozdrawiam
Paulina Guziołek
Dietetyk Gdynia

Droga Mamo,
odradzałabym podawać dziecku kiełki rzodkiewki. Są one dość ostre i bardzo często powodują trudności trawienne - szczególnie w przypadku małych dzieci.
Co do pestek proszę pamiętać o tym, że muszą one być przemielone, aby dziecko się nie zakrztusiło.
Pozdrawiam