Wprowadzenie do diety zdrowych i smacznych dań

Witam! Od jakiegoś czasu stwierdziłam, że źle się odżywiam i chciałabym to zmienić. Nie wiem jakie potrawy wprowadzić do mojego jadłospisu, by przyrządzane posiłki były zdrowe a jednocześnie smaczne. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale dodam, że mam 26 lat
26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
cieszę się ogromnie, że w dobie fast food'ów i łatwego dostępu do "śmieciowego" przetworzonego jedzenia postanowiła Pani zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zdrowa kuchnia niekoniecznie należy do tych najłatwiejszych. Jednak osobiście uważam, że wszystko jest kwestią wprawy. Swoim pacjentom powtarzam, że jedzenie est najprostszą przyjemnością i taką ma pozostać. Jeżeli chodzi o same przepisy to może się Pani posiłkować internetem, ja natomiast podam kilka wskazówek, dzięki którym powinno być łatwiej. Mianowicie:
- smażenie proszę zastąpić inną obróbką: gotowaniem, duszeniem lub grilowaniem
- solenie potraw ograniczyć do absolutnego akceptowalnego przez Panią minimum
- proszę zacząć używać ziół, które nadadzą potrawą niepowtarzalnego wyrazistego smaku, a są wspaniała alternatywą soli właśnie
- wzbogacić jadłospis o nasiona warzyw strączkowych, same warzywa jak i owoce,
- obiady ubarwiać wymyślnymi surówkami
- gotując zupy wywary mięsne zastąpić tymi warzywnymi
- zwielokrotnić ilość spożywanych ryb
- proszę wybierać chude mięsa
- pić większą ilość wody mineralnej i świeżo wyciśniętych soków
- zwiększyć ilość spożywanych kasz
- makarony zastąpić tymi razowymi
- wzbogacić dietę o pieczywo pełnoziarniste
- zmniejszyć ilość cukrów prostych
Zbilansowana dieta i regularność posiłków to klucz do sukcesu.
Trzymając kciuki, pozdrawiam.