Wprowadzenie leku Anastrazol po raku piersi

Dzień dobry, W 2008 roku zachorowałam na raka piersi. Guz zostal usunięty, leczono mnie chemioterapią oraz radioterapią. Po kuracjach wprowadzono lek Anastrazol. Lekarz prowadzący powiedzial, ze będę brala lek przez 5 lat. Mimo wyleczenia, w październiku tego roku minie 7 lat brania Anastrozolu. Jestem troche zdziwiona bo na wizytach kontrolnych w Centrum onkologii jeden lekarz mowi o tym zeby zakonczyc kuracje, drugi mowi o zazywaniu leku przez kolejne 3 lata. Jaka jest panstwa opinia?

U wybranych pacjentów stosuje się ten lek dłużej, czasem zamienia na kolejną linię terapeutyczną. Jeżeli lekarz podjął taką decyzję znając Pani historię, z pewnością podjął tę decyzję świadomie.

Za mało wiem o przebiegu choroby, żeby odpowiedzieć na to pytanie! zasada jest taka , że po 5-ciu latach bez objawów choroby -pacjent uważany jest za wyleczonego! PROSZĘ JEDNAK BYĆ W STAŁYM KONTAKCIE Z OSRODKIEM PROWADZĄCYM!!! zż