Wprowadzenie plemników do pochwy palcami a prawdopodobieństwo ciąży

Witam! Mam pytanie odnośnie tego, czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży. Otóż 16 kwietnia skończył mi się okres, 21 kwietnia współżyłam z partnerem, do wytrysku doszło na zewnątrz, ale palce ze spermą włożyłam do pochwy. Moje cykle trwają zwykle 28 dni. Czy w ten sposób mogło dojść do zapłodnienia? Kolejnej miesiączki spodziewam się 9 maja. Od jakichś 2 tygodni mam często uczucie wzdętego brzucha, piersi jakby lekko się zaokrągliły, a na dole często brzuch jest napięty i czuję go tak jak przed okresem. Czy jest możliwe, abym w ten sposób zaszła w ciążę? Proszę o poradę.

Witam! Do zapłodnienia może dojść przy każdorazowym wprowadzeniu nasienia do dróg rodnych. Przy 28-dniowych cyklach dni płodne przypadają na 8-17 dzień cyklu. Wspomniane zbliżenie miało miejsce 11 dnia cyklu, więc jak najbardziej mogło dojść do zapłodnienia. Opisywane dolegliwości pojawiły się jednak zdecydowanie za wcześnie, by mogły sugerować ciążę. Wydaje się, że nie ma Pani podstaw do obaw, gdyż męczące Panią objawy związane są z wejściem w drugą fazę cyklu. Pozdrawiam