Wprowadzenie ryby do diety dziecka

Mój synek ma 5,5 msc. Je już większość warzyw, owoców (warzywa gotowane, owoce surowe). Od tygodnia dostaje tez obiadki z indykiem, cielęciną. Wczoraj, dziadkowie przywieźli karpia ze ''swojego'' chowu. Czy mogę ugotować kawalek na parze, zmielić i mu podać? Ryby jeszcze nie jadł żadnej. Jeśli tak - jak dlugo gotowac i ile podać.

Witam, ryby można wprowadzać do diety dziecka równocześnie z innym rodzajem mięsa, w ilości takiej samej jak podaje Pani indyka czy cielęcinę. Jak po podaniu każdego nowego produktu należy obserwować reakcję dziecka i pilnować, aby w kawałku ryby nie znalazła się żadna ość. Długość gotowania karpia to około 15 minut. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Z podawaniem ryb warto wstrzymać się do 10 -12 miesiąca życia.
Ryby lubią uczulać, a Pani synek jest dość malutkim dzieckiem, który dopiero przyzwyczaja się do nowych produktów i białek w nich zawartych.

Proszę pamiętać aby do przecierów owocowo-warzywnych dodawać odrobinę oliwy z oliwek, oleju lnianego lub oleju słonecznikowego - dostarczają kwasy omega-3 warunkujące prawidłowy rozwój mózgu i układu nerwowego.