Wprowadzenie starszej osoby w stan śpiączki farmakologicznej

Dzień dobry, Moja babcia po rozległym zawale została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Obecnie przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii w Szpitalu w Przasnyszu. Lekarz stwierdził niewydolność nerek i płuc. Jest podłączona do respiratora i dializowana. Dziś podczas pobierania krwi zaczęła mrugać powiekami i zgięła obydwie nogi w kolanach. O czym to świadczy?Czy moja babcia słyszy i czuje?Czy powinna zostać wybudzona ze śpiączki?Lekarze twierdzą, że nie należy Jej wybudzać...dlaczego?

Lek. Tomasz Budlewski

Osoby w śpiączce prawdopodobnie czują i słyszą głos, ale na 100% nie można tego potwierdzić. Wybudzenie ze śpiączki będzie możliwe w przypadku poprawy stanu poszczególnych układów organizmu człowieka, czy to nerki, płuca, serce itp. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.