Wpust oglądany na wprost i w inwersji z cechami przepukliny rozworu

Wynik gastroskopii-przelyk niezmieniony,wpust ogladany na wprost i w inwersji z endoskop.cechami przepukliny rozworu przelyk.przepony,w swietle zoladka obfita wydzielina sluzowa. W trzonie i antrum śluzowka zapalnie zmieniona,odwziernik drozny,w opuszce 12nicy zmiany rumieniowe,cz.druga 12stnicy bz. Test urazowy dodat. Co to znaczy?

Witam.
Ma Pani przepukline rozworu przelykowego. To pokrótce znaczy, że część żołądka wpukla się do klatki piersiowej. Może to dawać dolegliwości bólowe, ale jeśli nie daje objawów to nie ma wskazań do interwencji. Co do testu ureazowego znaczy to, że ma Pani infekcję bakteryjną Helicobacter pyroli. Wymaga to antybiotykoterapii i stosowania inhibitora pompy protonowej celem usunięcia tej bakterii, czyli eradykacji. Proszę się zgłosić do lekarza, który zlecił gastroskopie. On zapisze odpowiednie leczenie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.