Wpust żołądka nieco ziejący

Wyniki gastroskopii: "Przełyk prawidłowy,Wpust żołądka nieco ziejący, w inwersji wpust luźno opina się na endoskopie, napięcie ścian prawidłowe z żywą perystaltyką. Treść śluzowa żołądka o prawidłowej objętości zmieszana z żółcią.Śluzówka przekrwiona nastrzyknięta, oddźwiernik drożny, Opuszka XII-cy kształtna zmian nie wykazuje. wnioski: Gastropatia rumieniowa, zarzucanie żółci do żołądka, niewydolność wpustu.Test Hp ujemny" O czym świadczy wynik? Martwi mnie że nie pobrano wycinków do badań.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie pobrano wycinków gdyż nie było ku temu przesłanek. Gastropatia wynika z niedomogi struktury żołądka.