Wrastające paznokcie po porodzie naturalnym

Witam serdecznie. Jestem 2 tygodnie po porodzie naturalnym i borykam się z problemem wrastających paznokci u dużych palców u stóp. Jest to uciążliwe do tego stopnia, że utrudnia normalne funkcjonowanie, do tego jeden paznokieć zaczął ropieć. Chciałabym pójść na zabieg wykonywany za pomocą Kostki Arkady, obawiam się jednak bólu, bo nawet dotyk paznokcia powoduje ból. Karmię moją 2 tygodniową córeczkę piersią. Czy mogę wziąć znieczulenie miejscowe palca czy muszę wtedy przerwać karmienie?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - znieczulenie miejscowe placa nie wpłynie w żaden sposób na karmienie dziecka.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków

Lignokaina stosowana do znieczulenia jest lekiem dość bezpiecznym. Szybko metabolizowana nie powinna stworzyć żadnego problemu. Z własnej praktyki zalecam odstawienie dziecka od piersi w dniu po zabiegu.