Wrastający paznokieć a antybiotyk

Witam potrzebuje porady w kwestii antybiotyków gdyż mam problem z wzrastającym paznokciem i jak byłem u podologa zalecił mi robić tamponadę z antybiotykiem i przyjmowałem przez jakiś czas Neomycinum 11,72mg/h w aerozolu i zbytnio nie dało dużych rezultatów, tak samo jak maść Fucidin Ointment , i w dalszym ciągu mam stan zapalny a do puki nie zniknie nie można założyć klamry . Jaki jeszcze antybiotyk bd skuteczny w takiej sytuacji ?? Pozdrawiam

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - myślę, że bez operacyjnej ingerencji się nie obejdzie.
Ale proszę spróbować TRIBIOTIC maść - bez rp.
Pozdrawiam serdzecznie, dr, n.med. Wojciecha Kawiorski, specjalista Chirurg

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

osobiście stosuję zazwyczaj leczenie przyczynowe, czyli usunięcie fragmentu wrastającego paznokcia. Do czasu aż będzie on "wrośnięty" tzn. drażnił ta okolicę do tego czasu będzie ciężko opanować stan zapalny. Zazwyczaj do tygodnia czasu po usunięciu, przy prawidłowej pielęgnacji, stan zapalny znika całkowicie. Jak paznokieć odrośnie, ale jeszcze nie zacznie wrastać wtedy najlepiej zastosować klamrę.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko