Wrastający paznokieć i stan zapalny

Problemem jest wrastający paznokieć u nogi 17 letniego syna. Miał już ok 3 lata temu zabieg usuwania wrośniętego paznokcia , pół roku był spokój, po czy ponownie wrasta, palec wygląda bardzo brzydko,narosła ziarnina,chyba ciągle jest stan zapalny. chodził do kosmetologa, miał założone klamry ale to nie na długo pomagało.Syn nie che iść do chirurga. Proszę polecić w Warszawie dobrego chirurga , co złego może się stać, jakie mogą być konsekwencje tak długiego stanu zapalnego.
ponad rok temu

Radzę poszukać w internecie opinii o chirurgach z Warszawy i wybrać odpowiedniego. Jedynym skutecznym sposobem leczenia wrastającego paznokcia jest leczenie operacyjne (najlepsza plastyka palucha z klinowym wycięciem zmiany chorobowej). Długotrwały stan zapalny może zdeformować cały paluch co uniemożliwi w przyszłości jego prawidłową operację. Warto byłoby jeszcze wykonać posiew z ziarniny zapalnej, gdyż często złe gojenie takiego stanu zapalnego związane jest z bytowaniem patologicznych, opornych na leczenie bakterii lub/i grzybów.

Witam , jeśli pacjent jest już zdecydowany na interwencję chirurgiczną to proszę o kontakt tel.501336160 , po konsultacji zaproponuję dalsze postępowanie , pozdrawiam , zbigniew żurawski , chirurg onkolog , warszawa