Wrastający paznokieć u palca lewej nogi

Witam. Mam problem z wrastającym paznokciem u dużego palca lewej nogi. Męczę się z nim już dosyć sporo czasu. Zaczął mi puchnąć, robić się lekko siny, niewielka ilość ropy też leci. Boli mnie tylko w jednym miejscu jak się go dotknie. Czy konieczne będzie usunięcie paznokcia? Czy można jeszcze coś z tym innego zrobić? W styczniu mam studniówkę dlatego zależy mi na szybkim wyleczeniu go. Pozdrawiam !

Witam. Z mojego doświadczenia wynika iż to nie kwestia zdjęcia paznokcia - zwykle potem problem nawraca = potrzebna resekcja klinowa wraz z macierzą. Niestety mało kto z moich kolegów wykonuje to prawidłowo. Po około 2 tygodniach gojenia problem zostaje radykalnie rozwiązany. Niestety z Torunia ma Pani kawał drogi :(

Podejrzewam , że do studniówki tego nie da się wyleczyć! BYŁO CHYBA TROCHĘ CZASU ABY TO ZAŁATWIĆ WCZEŚNIEJ!!!!! PROSZĘ EW. O KONTAKT PO STUDNIÓWCE - JESLI CHCE PAN TO RADYKALNIE WYLECZYĆ!!! zż