Wrastanie ósemki z zatokę

Czy od wchodzącej w moim przypadku 8-ki w prawą zatokę: 1.Powoduje jej ból? 2.Wytworzył się tam torbiel który naciska na tą 8-kę mimo że jest pod dziąsłem całkowicie? 3.Powtarza się od tego regularnie przeziębienie? Proszę o odpowiedź na każde z tych pytań. Miałem robione tk głowy OK,tk zatok ok poza tym że niby wchodzi mi 8 w zatokę stomatolog wykluczył to ponieważ jest pod dziąsłem.Proszę o konkretną odpowiedź oraz wyczerpującą na te 3 pytania.

Obecność ósemki ,na zdjęciu rtg, w świetle zatoki przed jej wyrżnięciem jest sprawą normalną.Torbiel koło niej może być zarówno torbielą pochodzenia zębowego,tzw. torbiel zawiązkowa, jak i zatokowego. Obecność torbieli, niezależnie od jej pochodzenia, może zwiększać wrażliwość na infekcje, a co za tym idzie powodować bóle głowy.Konieczna wydaje się jeszcze konsultacja laryngologiczna, ale osobista nie internetowa. Pozdrawiam