Wrastanie się paznokcia po urazie stopy

Witam. Wrasta mi się paznokieć przy czym uraz ujawnił się gdy zostałem kopnięty w palucha u lewej nogi podczas meczu. Było to w połowie września. Na początku smarowałem go detromycyną co nie dało żadnego efektu. Potem dostałem skierowanie do owego lekarza, i po tygodniu moczenia w mydlinach i zalewaniu palca jodyną niestety poprawa (wg doktora) jest niewystarczająca. Zaproponował mi zabieg zerwania części paznokcia oraz ucięcia części wału paznokciowego. Są inne sposoby ? Zrywanie tokonieczność?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - nie widząc tego, nie mogę podważać opinii lekarza. Ale jeżeli tak zdecydował - zabieg trwa 10 minut - znieczulenie zapewnia całkowity komfort, usuwa się jedynie fragment paznokcia, który będzie zdrowy odrastał.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Chirurg nie zrywa paznokcia lecz częściowo , w znieczuleniu usuwa płytkę paznokciową , jest to standartowe postępowanie przy braku poprawy po leczeniu zachowawczym , zż