Wrażenie braku czucia w nogach

Nie wiem jak to opisać, ale kiedy idę, to nie czuję, że idę tzn. nie czuję nóg, nie czuję, że stoję na nogach. Ponadto cały czas czuję się, jakbym była po paru piwach. Czasem robi mi się słabo, ale najgorzej jest z tym chodzeniem. Doszło do tego, że boję się wychodzić z domu, bo nie wiem, czy nie zemdleję gdzieś po drodze.

Witam!

Opisane przez Panią objawy nie są wystarczające do wyciągnięcia konkretnych sugestii i wniosków. Należy uzupełnić wywiad dotyczący odczuwanych dolegliwości (na przykład od kiedy występują objawy, w jakich sytuacjach się pojawiają, co nasila, co łagodzi ich występowanie), chorób przewlekłych, stosowanych leków.

W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza rodzinnego, który zbierze dodatkowe informacje, przeprowadzi badanie fizykalne oceniając, czy dolegliwości mogą mieć charakter zaburzeń neurologicznych, czy zaburzenia równowagi są spowodowane np. spadkami ciśnieniahipotonią ortostatyczną, niskimi poziomami glikemii, przyczynami laryngologicznymi, czy też móżdżkowymi. Powinny być też zlecone badania podstawowe takie jak morfologia, glukoza, elektrolity (sód, potas), ewentualnie inne badania. W zależności od wyników i badania fizykalnego będzie można myśleć o dalszej diagnostyce.

Pozdrawiam serdecznie!