Wrażenie mgły na oczach przy astygmatyźmie

Witam, mam wadę wzroku +2 bliż i + 0,75 dal oraz astygmatyzm. Często mam wrażenie mgły na oczach i muszę je przecierać,mrugać aż przejdzie. Kilka razy zdarzyło mi się że patrząc na komputer bez okularów nagle obraz stał się zniekształcony,jakbym podwójnie widziała,jakby wszystko było nierówne. Dopiero jak patrzę w przestrzeń i kilka razy przetrę oczy obraz wraca do normy. Czy to może być wynikiem mojej wady czy szukać dalej przyczyny?

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, choć warto wykluczyć inne nieprawidłowości podczas wizyty u okulisty.