Wrażenie natłoku myśli u 20-letniej kobiety

Mam wrażenie natłoku myśli, są postrzępione, niespójne, nie potrafię się na niczym skupić. Mam problem z osądem rzeczywistości, zatracam poczucie czasu ( ciągle wydaje mi się, że mam go dużo). Mam poczucie odrealnienia świata, jakby czasami to, co mnie spotyka nie było prawdziwe. Nie potrafię się na niczym skoncentrować, szybko się nudzę. Mówię do siebie, czasami mam urojenia, że jestem kimś innym niż w rzeczywistości (przeważnie jakąś znaną osobą lub w pewien sposób ważną).

Witam,
Informacje z Pani opisu sa niepokojące. Istotna jest diagnoza i w tym celu warto udać się do lekarza psychiatry. Można skorzystać z bezpłatnej wiayty na NFZ bez skierowania w Poradniach Zdrowia Psychicznego w Pani regionie. W dalszej kolejności warto skorzystać ze współpracy z psychologiem lub psychoterapeutą. Specjalista szczegółowo zbierze wywiad, wspólnie ustalicie kierunek pracy.
Opisywane objawy mogą utrudniać funkcjonowanie na codzień, warto, jeśli nie podjęła Pani wcześniej już leczenia, zrobić ten krok i pomóc sobie.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Proszę udać się na spotkanie ze specjalistą - psychologiem, psychoterapeutą, bądź psychiatrą. Pani objawy zapewne "same nie znikną" i podjęcie współpracy terapeutycznej wydaje mi się niezbędne. Niestety bez osobistego kontaktu trudno jest powiedzieć o jakim zaburzeniu tu mówimy - taką diagnozę będzie mógł postawić specjalista po spotkaniu z Panią i szczegółowym wywiadzie i badaniu. Proszę nie zwlekać i poszukać pomocy. Pozdrawiam.