Wrażenie, że wszystkich zawodzę i że wszyscy mnie nienawidzą

Mam wrażenie, że wszystkich zawodzę i że wszyscy mnie nienawidzą. Jakiś czas temu straciłam pracę. Jestem studentką, ale utrzymuję się sama. Staram się rozsyłać cv, ale boję się. A jak już uda mi się umówić na rozmowę to nie idę, bo się boję. Coraz częściej kładę się do łóżka z nadzieją, że si ę nie obudzę. Kładę się i mam ochotę umrzeć, nie mam ochoty z nikim rozmawiać ani podnosić nawet ręki.

Mgr Monika Hibner

Witam,
sytuacje która Pani opisuje należy niezwłocznie skonsultować z psychoterapeutą. Proszę nie zwlekać i poszukać pomocy aby zrozumieć co się dzieje.

Pozdrawiam,
Monika Hibner

To, że umieszcza Pani ten post, jest sygnałem, że zupełnie nie dala się Pani obezwładnić strachowi i zniechęceniu.Działa Pani, ale czuje też, że traci siły. Bardzo Panią zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą oraz z lekarzem psychiatrą, który być może wdroży, czasowo, farmakoterapię. Proszę działać, póki są siły (choć minimalne). Powodzenia.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnie Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie. W Warszawie np.: IPiN, Ośrodek Rasztów.

Witam,
Z tego co Pani pisze wynika, że ma Pani zaniżoną samoocenę. Dobrze byłoby w tej sytuacji nauczyć się korzystać z własnych zasobów np. wiek (21 lat), studia, praca, samodzielność - to jest bardzo, bardzo dużo; to jest ogromny potencjał, który można wykorzystać do podniesienia samooceny. Ale proszę zgłosić się do psychoterapeuty.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Dzień dobry, z pani opisy wynika, że stan pani funkcjonowania systematycznie się pogarsza. Zachęcam do jak najszybszej konsultacji psychologicznej - psycholog zaleci dalsze kroki postępowania - wizytę u lekarza psychiatry i/lub podjęcie psychoterapii w tej sytuacji. Pozdrawiam.