Wrażliwość i płaczliwość podczas ważnych okazji

Chcialabym dowiedziec sie co moge zrobic aby zmniejszyc sile emocji, ktore w specjalne dni np urodziny, swieta powoduja, ze jestem bardzo wrazliwa i bardzo czesto reaguje placzem. Jest to meczace i bardzo nieprzyjemne. Nie jestem wtedy w stanie cieszyc sie dana okazja
ponad rok temu

Witaj
płacz podczas świąt, wesel , urodzin to wzruszenie. Takie ciepłe uczucie, które świadczy o tym że jesteś wrażliwą i delikatną osobą. Pozwól sobie czasami na płacz, to naturalne. Inni lepiej odbierają osoby wrażliwe, emocjonalne niż odcięte i wiecznie uśmiechnięte.
powodzenia
a.s

Dzień dobry.
Opisywane przez Panią sytuacje nie wskazują jakichś istotnych nieprawidłowości, a są jedynie potwierdzeniem Pani wrażliwości. Spotkania rodzinne, wspólne rytuały, święta, o których Pani wspomina, sprzyjają atmosferze bliskości i wzmagają poczucie jedności. Z Pani opisu można również wnioskować, że ww. wydarzenia stanowią dla Pani szczególną wartość, mogą też kojarzyć się z minionymi latami i spotkaniami z członkami rodziny, których już np. nie ma. Możliwe, że płacz i wzruszenie, jakie Pani przeżywa, związane są z "uogólnioną" tęsknotą - za tymi osobami, wspólną przeszłością, a także za własnym dzieciństwem oraz żalem, że ten czas już się nie powtórzy.
Pozdrawiam