Wrażliwość zęba po leczeniu kanałowym u 24-letniej osoby

Witam. Tydzień temu nagryzłem dolną prawą szóstkę kawałkiem marchewki, ząb był leczony kanałowo ponad 3 lata temu. Od kilku dni obserwuję wrażliwość tego zęba na nagryzanie, pojawia się krótki i przenikliwy ból, który czasami pozostaje na dłużej i jest dość uciążliwy. Ząb nie boli przy dotykaniu czymkolwiek, nic wokół niego nie jest opuchnięte, nie mam też żadnych innych objawów (gorączka, itp.). Co mogło się stać podczas tego nagryzenia? Wcześniej nie miałem problemów z tym zębem, proszę o odp.

Dzien dobry, ząb martwy ma kruche ściany zwłaszcza jeżeli był bardzo zniszczony, być może po ugryzieniu twardego pokarmu doszło do pęknięcia ścianki zęba, która co prawda jeszcze sie utzrymywana przez wypełnienie, ale wkrótce może ulec rozruszeniu. Ale to jest tylko przypuszcżenie, niestety musi Pan udać sie do lekarza i poprosić o zbadanie i diagnozę. Pozdrawiam :)