Wrażliwość zęba po złamaniu i odbudowaniu

Kilka dni temu miałam odbudowywanego zęba na wkładzie koronowo-korzeniowym (w przyszłości będzie robiona korona porcelanowa). Ząb złamał się przy dziąśle (kilka dni przed tym złamaniem był przeleczony kanałowo - była zgorzel) . Po założeniu wkładu i odbudowie lekko "czuję" tego zęba - jest wrażliwy na zimno, czuję drętwienie, momentami jakby ząb "przeszkadzał" w dziąśle. Czy to normalne odczucia i miną z czasem, czy może coś jest nie tak?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Jeśli leczenie kanałowe zostało prawidłowo przeprowadzone to taka reakcja może się utrzymywać przez jakiś czas
nie bez znaczenia jest również uszkodzenie dziąsłą przy urazie i odbudowie
proszę uzbroić się w cierpliwość
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Dolegliwości, o których Pani wspomina mogą się jakiś czas utrzymywać - proszę uzbroić się w cierpliwość. Cała jama ustna musi "przyzwyczaić się" do "nowej" sytuacji.
Jeśli nie zauważy Pani poprawy może się Pani zgłosić do gabinetu stomatologicznego, gdzie wykonywana była odbudowa w celu kontroli.