Wrażliwość zębów i bóle szczęki

Dzień dobry, Od kilku dni zmagam się z ogromną wrażliwością zębów, górne i dolne zęby przednie, natomiast dodatkowo czasami ból promieniuje na tyknie zęby, boli mnie szczęka. Niekiedy występuje ból głowy z tylu i części przy nosie. Mam strasznie wrażliwe dziąsła. Do tego mam lekki katar, czasami zaboli mnie gardło. Brak gorączki. Dodatkowo mam bardzo przekrwione oczy. Czuje się osłabiona. Do tego dochodzi ból i zdrętwienie karku. Proszę o pomoc

Witam, powinna Pani zgłosić się do lekarza dentysty, gdyż ból zębów przednich może być spowodowany stanem zapalnym miazgi w jednym z nich albo czasami zdarza się, że proces dotyczy jednocześnie dwóch zębów i ból promieniuje wzdłuż gałązki nerwu trójdzielnego, stąd ból zębów tylnych. Ból głowy z tyłu, w okolicy potylicy, może być spowodowany podwyższonym ciśnieniem krwi, ale mogą to być również objawy przeziębienia, dlatego najlepiej zgłosić się do gabinetu, gdzie po zbadaniu będzie można postawić właściwą diagnozę i/lub skierować do odpowiedniego specjalisty.Pozdrawiam