Wrażliwość zębów przy szczotkowaniu po leczeniu

Miesiąc temu odbyłam 3 wizyty u dentysty, który miał usunąć lekką próchnicę z 4 zębów. Od tego czasu z każdym leczonym zębem jest problem. Zęby te stały się bardzo wrażliwe przy szczotkowaniu, przy dotknięciu w pewnych miejscach włosia szczoteczki przeszywa mnie ostry ból. Używanie pasty do nadwrażliwych zębów nie przynosi ulgi. Ponadto jeden ząb bardzo mnie boli przy gryzieniu, podczas nacisku. Dodam, że zęby zupełnie mnie nie bolały do czasu ich leczenia. Co jest tego powodem? Co mogę zrobić?

Należy pójść na kontrolę. Można zęby pokryć lakierem. Mogło dojść do błędu podczas leczenia np. Zbyt długie wytrawianie , niedokładne wypłukanie ubytku, przesuszenie, niedokładne wypełnienie, za gruba warstwa kompozytu naświetlana itp. Czasem konieczne jest powtórne wykonanie wypełnienia z należytą starannością. Pozdrawiam.