Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wrodzona dysfunkcja tkanki łącznej a jędrne ciało

26 lat, 167cm, waga 55 kg, tłuszczu około 19%, zatrzymanej wody około 2 kg. Żadnych hormonów, duża aktywność fizyczna, raczej zdrowe jedzenie, nie palenie, waga od utrzymywana. Mam spore mięśnie z tym, że ciało wygląda tak tak, jakby miało jakiś płaszcz, pokryte jest dużym cellulitem, obrzękami, wiotką skórą. Jeden z lekarzy stwierdził, że to chyba wrodzona dysfunkcja tkanki łącznej. Co robić by mieć jędrne, zwarte ciało? Co jeść? Jakie zabiegi wykonywać?.
ponad rok temu

Pierwsza pomoc - oparzenia słoneczne

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli lekarz zasugerował Pani wrodzoną wadę tkanki łącznej to zdecydowanie warto to zdiagnozować dokładniej pod okiem specjalisty reumatologa. Uzyskanie informacji szczegółowych/postawienie diagnozy być może pozwoli na włączenie leczenia przyczynowego. Ogólnie mówiąc warto jednak podkreślić, że jeśli rzeczywiście ma Pani wadę tkanki łącznej, ani ćwiczenia ani dieta nie wpłyną w sposób znaczny na jędrność Pani ciała.

0

Witam, glukozamina 2x500mg w pokarmie duże ilości białka zwierzęcego (wołowina, wieprzowina, ryby, kurczak). Proponuję też masaże manualne całego ciała, to poprawi ukrwienie tkanek i nada z czasem jej sprężystości. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy