Wrodzona niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej, mały refluks i przepuklina wślizgowa

Meżczyzna 32 lata. Od 2 miesięcy mam cały czas duszności, co parę minut muszę brać głęboki wdech który nie zawsze się uda bóle w klatce lub pod prawą łopatką podczas głębokiego wdechu. Spirometria(fev,fvc>120%), ergospirometria(VO2max -120%),ekg wysiłkowe,morfologia,crp,ob, rtg klatki,alergolog- OK. Echo serca: wrodzona niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej, mały refluks przepuklina wślizgowa(gastrolog mówił ze za mała na duszności). Ventolin,nolpaza 40mg,singulair i nie pomaga.

Lek. Tomasz Budlewski

prosze koniecznie udac się dolekarza rodzinnego, po przeanalizowaniu wszystkich wynikow bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.