Wrodzona środkowa przetoka szyjna

Witam, mam 27 lat i od urodzenia mam wrodzona srodkowa przetoke szyjna, przy kazdym jedzeniu saczy mi sie z tego ropa nauczylam sie z tym zyc choc nie ukrywam ze jest to uciążliwe ukrywać to przed innymi. Mam pytanie czy przetoka może wpływać jakoś na moje zdrowie ?czy może lepiej ja zoperować?gdzies wyczytałam ze moze powstać torbiel.

Witam. Zawsze istnienie ogniska ropnego w organizmie jest zagrożeniem. Przetoka i zapewne torbiel środkowa szyi łączy się z kością gnykową i w trakcie zabiegu jej fragment powinny były być usunięte dawno temu. To domena chirurgii dziecięcej. Obecnie (po przekroczeniu 18 rż) trzeba będzie rozmawiać z laryngologami i koniecznie resekować torbiel. Brak usunięcia fragmentu kości gnykowej grozi nawrotami.