Wrodzona wada serca u czterodniowej córeczki

Witam u mojej 4 dniowej córeczki wykryto jak napisano na karcie infomacyjnej wrodzoną wadę serca pod postacią IAo oraz PFO i PDA. Co to może oznaczać? Czy moja córka juz do końca życia będzie musiała się leczyć, czy to poważna wada?

Lek. Tomasz Budlewski

PFO i PDA wymaga obserwacji i większości przypadków ustępują samoistnie bez żadnych interwencji. Co do niedomykalności aortalnej zależy od stopnia i ewentualnych objawów. Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa dziecięcego w celu ustalenia odpowiedniego dalszego postępowania.