Wrodzone znamię pod pachą

Witam, mam wrodzone znamię pod pachą. Takie ma również moj tata i babcia. martwie sie czy to nie jest zmiana rakowa, ponieważ znamie ma 6 mm jest wypukle barwy ciemniczerwonej o raczej regularnych brzegach ale struktura nie jest jednolita, raczej jakby byly tam nacięcia. Wydaje mi się, że ostatnio ta zmiana jakby "pogrubiała".Nikt w rodzinie nie miał czerniaka, czy mam powody do zmartwienia?

Tego się nie da stwierdzić bez badania mimo dość dokładnego opisu. Jeżeli ta zmiana zmienia się (kształt, kolor, wypukłość) to warto zbadać je dermoskopem, żeby ocenić ewentualne zagrożenie. Znamiona często występują "rodzinnie" w tej samej okolicy. Martwić się na zapas nie warto ale sprawdzić znamię już tak.

A dlaczego Pani nie pójdzie do lekarza i nie przebada zmiany? Przez internet diagnozy nie postawimy jak nie widzimy zmiany ani badania nie przeprowadzimy.