Wrogie nastawienie do psychoterapeuty

Witam! Mam krótkie i (zapewne) banalne pytanie. W pewnym momencie terapii przychodzi wrogie nastawienie do terapeuty. Mimo, że na spotkaniu wcześniej nic się nie wydarzy, w moim życiu także nie ma większej zmiany - możliwe, że w mojej głowie kiełkują tylko różne myśli. Terapeutę bardzo lubię, robimy postępy, wszystko jest w jak najlepszym porządku a w mojej głowie wielka rewolucja i sympatia do terapeuty przeradza się w niechęć.Dużą niechęć. To częsty mechanizm w terapii?

Uczucia wrogości wobec terapeuty są powszechnymi zjawiskami w psychoterapii i jako takie - stanowią interesujący materiał do "pracy terapeutycznej". Proponuję omówić swoje uczucia w tym zakresie z samym terapeutą.