Wrzód i nadżerki w przełyku a możliwość wyleczenia

Mam wrzód i nadżerki w przełyku czy w żołądku??Da się to wyleczyć?Czy możliwe,że wrzód może być w scyntygr.jodochwytny??(po 2x lecz. jodem raka tarczycy nadal patolog.wychwyt jodu w szyi:pośr. i pod brodą)Gastr.:przełyk niezmien. w górn.odcinku. Nad linią Z widoczne 2mm nadżerki i linijny wrzód dł 1cm/nie łączą się/.Linia Z na górnej granicy fałdów żołądkow....Opuszka dwunastnicy nieregul.zaczerw.z kilk.aftami.Pobr. wycinki z antrum i kata but.A i trzonu but.B, i na test ur.z antrum i trzonu/+/?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nadżerki oraz wrzód w przełyku są możliwe do wyleczenia, zapewne dostał już Pan receptę na inhibitor pompy protonowej: omeprazol czy pantoprazol lub jeszcze inny. Dodatkowo jeśli dobrze odczytuje Pana zapis, wyszedł dodatni test ureazowy - czyli występuje u Pana H. Pylori, którą trzeba będzie także leczyć. (eradykacja 3 lub 4 lekami przez 7-10 dni) Musi pan jeszcze poczekać na wyniki badania histopatologicznego. A co do jodochwytności wrzodów, to raczej nie są one tego przyczyną.
Pozdrawiam