Wrzody żołądka a picie mleka

Jedni lekarze mówią ze mleko można pić przy wrzodacH inni ze nie to jak to jest ból jest okropny po wypiciu mleka boli mnie wtedy od pępka w górę mam nudności . Ale od jak byłam mala mleko mi nie przeszkadzało dla czego teraz to się zmieniło nie miałam nigdy alergii

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć czy jest to działań ość wrzodów czy nabyta alergia. Proszę udać się do lekarza gastroenterologa.

Aleksander Ropielewski

Mleko jest pokarmem zwiększającym wydzielanie soku żołądkowego, a tym samym dolegliwości związane z chorobą wrzodową. Obecnie właśnie choroba wrzodowa jest najpewniej przyczyną bólu brzucha jaki Pani odczuwa po spożyciu mleka. Inną sprawą jest narastająca z wiekiem nietolerancja laktozy wynikająca z mniejszego wydzielania laktazy - enzymu trawiącego białko mleka, laktozę.