Wrzody żołądka oraz wymioty i silne bóle

Witam mam 23 lata i 3 wrzody po 8mm każdy brałam asamax od 2 tyg skonczyly mi się leki i nic nie biore wizyte u gastrologa mam jutro od wczoraj mam ataki wymioty i okropne bóle co robic dalej? czy dostane leki czy szpital? czy już nie mogę pic kawy,palic papierosów i pic alkoholu nigdy?

Aleksander Ropielewski

Mesalazyna, która jest substancją aktywną assamaxu nie jest wskazana w leczeniu choroby wrzodowej żołądka lecz chorób zapalnych jelit (które również mogą powodować owrzodzenia żołądka. Doraźnie proponuję stosowanie leków zawierających inhibitory pompy protonowej np: omeprazol lub pantoprazol, które można dostać w aptece bez recepty. Ponadto zaprzestanie picie kawy i zaprzestanie palenia papierosów są bardzo ważnymi czynnikami w ograniczeniu nasilenia dolegliwości choroby wrzodowej. Jeżeli objawy są silne i dokuczliwe lub zobaczy Pani czarne, fusowate stolce proszę skontaktować się z lekarzem lub pogotowiem.