Wrzodziejące zapalenie jelita a bolesność w okolicach pępka

od ponad 2 tygodni boli mnie brzuch w okolicach pępka, czasami zaczyna kłuć z prawej czasami z lewej strony brzucha. Pobolewa też żołądek. Wcześniej miałam zgagę ale dostałam na nią leki i od tygodnia nie mam zgagi . Ale żołądek nadal pobolewa. Oprócz tego zauważam, że czasami mój mocz jest ciemnożółty, delikatnie brązowy a stolec jest jasny koloru beżowego. Czasami zdarzają się resztki jedzenia i pachnie niezbyt miło. Rok temu wyryto u mnie wrzodziejące zapalenie jelita. Co to może być?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może to być objawem choroby autoimmunologicznej dróg żółciowych bądź wątroby w wyniku choroby jelit. Proszę o konsultację z lekarzem gastroenterologiem. Pozdrawiam.