Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, reumatoidalne zapalenie stawów i gastropatia żółciowa

Dzień dobry, Mam wrzodziejące zapalenie jelita grubego, przy tym reumatologiczne zapalenie stawów i gastropatię żółciową. Ostatnio doszła niedokrwistość. W zwiążku z tym mam pytanie, czy prawda jest to, że zadne leki z żelazem mi nie poprawią wyników, tylko przetoczenie krwi a najlepszym wyjściem jest zastosowanie leczenia tak zwaną małą chemią. Z góry serdecznie dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, który zna pełną historię choroby oraz aktualny stan kliniczny.