Wrzodziejące zapalenie jelita i skutki uboczne stosowania leku Sulfasazin

Witam, U mojego partnera zdiagnozowano wrzodziejące zapalenie jelita, przepisano mu lek o nazwie Sulfasazin (przyjmuje go 4 razy dziennie po 2 tabletki), niestety jego organizm zle znosi przyjmowanie tego leku. Skutkami ubocznymi są bardzo silne bóle migrenowe, wyrazne osłabienie organizmu (jest blady, ma zimne dłonie i zaczęły mu wychodzić małe owrzodzenia w jamie ustnej). W związku z tym mam pytanie jak zaradzić temu zmęczeniu ? Proszę o pomoc, bo widzę, że to zmęczenie wprowadza go w depresje

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Proponuję konsultację u lekarza prowadzącego, który zdecyduje o ewentualnej zmianie leków.